Radionica za djecu i roditelje odgojno- obrazovne grupe “Cipelići”

U srijedu, 15. 11. je u poslijepodnevnim satima realizovana radionica za roditelje i djecu odgojno- obrazovne grupe “Cipelići”. Roditelji su imali priliku da zajedno sa mališanima učestvuju u pripremi bh. tradicionalnog slatkog i slanog jela- jabukovača i filovane paprike. Grupe slatkog i slanog jela zajedno sa svojim roditeljima su se takmičile ko će prije napraviti tradicionalno jelo, poštujući postavljena pravila: dijeli pribor za kuhanje,  čuvaj sto urednim i čistim, ne razbacuj hranu, i sl.

Cipelići i njihovi roditelji su se lijepo zabavili i naučili mnogo toga. Za kvalitetno odrađen posao, cipelići su nagrađeni dodjelom medalja, a roditelji dodjelom diploma za učešće na radionici. Hvala roditeljima na saradnji i odzivu.

Degustacija napravljenih jela je uslijedila naredni dan u toku usmjerene aktivnosti. Drugarima se svidio ukus naših jela. Na koncu smo odlučili napraviti i knjigu recepata kako bismo sve recepte tradicionalnih bh. jela imali na jednom mjestu, za ubuduću pripremu.