Obilježavanje Dječije nedjelje u Predškolskoj ustanovi “Behar”

“Dječija nedjelja“ obilježava se svake godine u prvoj sedmici oktobra, а cilj obilježavanja јеste promocija prava djeteta, poboljšanje društvene brige za djecu i jačanje odgovornosti svih subjekata zaštite, kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebama djece, njihovim psihosocijalnim odrastanjem pod jednakim uslovima. Shodno tome, u Predškolskoj ustanovi “Behar” su se organizirale aktivnosti koje pospješuju dječiji holistički razvoj i sretno odrastanje.  Drugari su uz pomoć odgajateljica imenovali dječija prava, a potom su praktično svoj balon sa napisanim dječijim pravom pustili u zrak- kako bi čitav svijet čuo za njihova osnovna prava. Također, u protekloj sedmici odgojno- obrazovne grupe su razmjenjivale igračke sa ciljem poboljšanja prijateljskih odnosa među grupama, učestvovale su u organizaciji usmjerene aktivnosti “Igre bez granica”.
Aktivnosti su realizovane u skladu sa planom, svi razvojni zadaci i ishodi su uspješno ostvareni.