Obilježen Svjetski dan osoba sa Down sindromom posjetom odgojno- obrazovne grupe “Cipelići” Udruženju “Budi mi drug”, Ilijaš

Odgojno- obrazovna grupa “Cipelići” je obilježila Svjetski dan osoba sa Down sindromom posjetom Udruženju “Budi mi drug” Ilijaš. Naše aktivnosti su se bazirale na skretanju pozornosti o značaju prihvatanja drugog i drugačijeg.
📌21. 3. je obilježava kao Svjetski dan djece sa Down sindromom. Down sindrom je jedno od najčešćih genetskih odstupanja pri kojem postoji višak jednog ili dijela jednog hromosoma koje uzrokuje različite probleme u psihofizičkom razvoju djeteta.
❤️💙🩷🧡Simbol obilježavanja ovog dana su šarene čarape jer ih osobe sa Down sindromom ne mogu upariti, a naši “Cipelići” su se obuvanjem raspar čarapa solidarisali sa djecom sa Down sindromom. ❤️💙🧡🩷
Nešto više o našoj posjeti udruženju možete poslušati i na radiju Ilijaš.
Zahvaljujemo se Udruženje “BUDI MI DRUG” Ilijaš na gostoprimstvu i organizovanoj radionici.
Slika može predstavljati 3 osobe i trampolina