Close this search box.

Posjeta psihologa u odgojno- obrazovnu grupu “Sovice”

Danas je odgojno – obrazovna grupa “Sovice” učila o emocijama te upoznala i zanimanje psihologa. Kroz radionicu “Emocije” se razvija emocionalna inteligencija, odnosno učenje kako prepoznati, imenovati i izraziti svoje emocije.
Radionicu smo započeli sa sretnom lopticom i na taj način smo se upoznavali a i vježbali hvat i bacanje loptice. Zatim smo kroz različit materijal učili o emocijama i kako ih uočavamo na drugima i kako ih mi ispoljavamo.
Igra je najvažnija za razvoj samopoštovanja kod djece tako smo sakrili ogledalo u “čarobnu kutiju”, uz objašnjenje da se u njemu nalazi jedinstveno blago. Na taj način stvaramo iščekivanje kod djece, zatim djeca otvaraju kutiju jedno po jedno da vide kakvo se to blago nalazi unutra. Važan je dojam kada djeca vide sebe i kako reaguju.
Hvala Alininoj tetki Nejra Kukić Škrgić koja je po zanimanju psiholog na kreativnoj i zanimljivoj radionici koju je pripremila za naše Sovice. 🦉❤️
Slika može predstavljati 4 osobe, dijete i tekst
Slika može predstavljati 7 osoba, dijete, osobe koje uče i tekst