Dom » 2016 » mart » 07
Dragi roditelji budućih prvačića,

Mjesec april je vrijeme kada se obavlja upis, stoga Vas želimo napomenuti koje su to osnovne procedure koje su roditelji obavezni provesti.

Školskim obaveznikom redovne osnovne škole, shodno članu 3 Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju, smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti pet i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2016. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke relevantnih stručnjaka, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Ocjenu sposobnosti djece pri upisu u osnovnu školu obavlja komisija sastavljena od pedagoga i nastavnika razredne nastave, uz prethodno pribavljeno ljekarsko uvjerenje nadležne zdravstvene ustanove.

Sljedeća dokumentacija je potrebna za upis u I razred:

- Izvod iz matične knjige rođenih,
- Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,
- Potvrda o pohađanju Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.
Kategorija: IZ VRTIĆA | Pregleda: 382 | Napisao: pubehar2268 | Datum: 07.03.2016 | Komentari (0)